Má smysl něco plánovat?

6. října 2014 v 19:54 | Kukka |  Témata týdne
Má smysl si vůbec něco plánovat, když vždy může dojít k nějakému něčekanému zvratu, který úplně změní situaci a Vaše plány jsou tím pádem již nerealizovatelné?
Má i nemá. Já jsem sice takový ten plánovací typ člověka, který si je schopen rozvrhnout den minutu po minutě, ale jenom proto, že mě to baví, a ne proto, že bych vyloženě musela. Ano, někdy si věci naplánovat musím, ale většinou to dělám jen tak, pro zábavu. Já vím, teď si asi řada z Vás říká, že jsem divná, ale kdo divný není?
Myslím si, že je dobré si zhruba říct, co se daný den budete učit, kdy uděláte ten a ten úkol a kolik tomu hodláte dát času. Může se totiž stát, že si nenaplánujete, kolik času chcete určité činnosti věnovat a čtyři hodiny na to se divíte, že jste nestihli to, co jste chtěli stihnout. A navíc, když si dáte na nějaké studium menší časový úsek, budete se ho snažit dodržet a tím pádem se budete více soustředit a více snažit.
To je tedy jedna věc. Plánování při studiu se skutečně vyplatí! Ale co v jiných oblastech? Podívejme se tedy i na tuto problematiku!
Představte si, že máte partnera/partnerku, dokončili jste studium na vysoké školea začali jste spolu bydlet. Vy jste si však vždy chtěli napřed vybudovat kariěru a poté založit rodinu. Chcete si udělat praxi a poté nastoupit do své první pořádné práce. Ale Vaše plány Vám zhatí skutečnost, že čekáte dítě, které jste samozřejmě neplánovali! Na co je Vám tedy ten Váš plán o kariéře? Na nic, jelikož do hry vstoupil nečekaný zvrat.
Mohla bych se tady rozepsat o dalších situacích, ale to by byl nesnesitelně dlouhý článek, a já Vás přece nechci unudit k smrti! Co si mimochodem o plánování myslíte vy? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama