Serafína-kniha, která zaujme

24. srpna 2014 v 18:04 | Kukka |  Knihy! :)
Jméno autora : Rachel Hartman
Název knihy : Serafína - Příběh draků
Nakladatelství : FRAGMENT, s.r.o.
Rok uvěřejnění : 2013

Nejdříve se zmíním, jak jsem se k této knize vlastně dostala. Mohla za to úplně obyčejná náhoda-před odjezdem na dovolenou jsem se zastavila v knihovně, abych si v Řecku měla co číst. Nevěděla jsem, co si půjčit a najednou mi padl zrak na Serafínu. Už jsem o ní někde četla, nebo snad viděla nějakou upoutávku a řekla jsem si, že bych to mohla vyzkoušet. Jakmile jsem začala knihu číst, zamilovala jsem se do ní a nemohla se od ní odtrhnout (má matka mě ale i proti mé nevoli od knihy odtrhávala).


Dále bych chtěla něco málo napsat k přebalu knihy, na němž si na první pohled všimnete tmavovlasé dívky, v jejichž očích se zračí strach. Daleko zajímavější mě však připadá zkoumat draka, který se nachází za dívkou a který-když ho neprozkoumáte detailně, je více než hrozivý. Jezliže jste ale tak jako já milovníkem zvířat, všimnete si, že je na tom drakovi přeci jen něco roztomilého. Nevím, jestli je to těmi zoubečky nebo snad hezoučkým pohledem...?Ale teď už snad něco k obsahu knihy. Jde v ní hlavně o společném mírovém soužití draků a lidí, které má však po 40-ti letech míru značné trhliny. Lidé začnou nabývat nevraživosti k drakům, kterou k nim chovali před uzavření Mírové smlouvy. Serafína (hlavní hrdinka) se vůbec nenachází v záviděhodné pozici, jelikož je míšenka-napůl člověk a napůl drak a musí se před ostatními mít na pozoru...


Můj názor na knihu
Mám velmi ráda knihy napsané v ich-formě (děj vypráví hlavní postava) a této formy jsem se v Serafíně dočkala. Též musím velmi kladně ohodnotit hlavní hrdinku, protože je inteligentní, bystrá, všímavá a skutečně si nelibuji v postavách typu pubertální hloupá holka od vedle co se chová zcela nelogicky a stará se pouze o to, jestli si jí nějaký kluk všimne či nikoli. Takový charakter, myslím, v této knize budete hledat marně. Což se mi velmi zamlouvá! Dále si musím pochválit zajímavé snoubení fantasy příběhu s romantickými momenty-přesně tato kombinace mě totiž vyhovuje úplně nejlépe. Jediný zápor této knihy bych viděla v tom, že se asi prvních 50 stran nic moc nedělo. Ale nebojte se, poté se již děj rozjede a podle mě nebudete zklamáni! :)


Takže pokud na tom jste jako já (máte rádi dobrý příběh, nevadí Vám fantasy a draci a tetelíte se blahem, když je v knize nějaká ta romantická zápletka) tak tuto knihu vřele doporučuji! A neodpustím si poznámku, že na březen 2015 autorka chystá další pokračování.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Paty Paty | E-mail | Web | 28. srpna 2014 v 0:28 | Reagovat

Knihu jsem nečetla, ale zní to zajímavě. :)
Mimochodem, nominovala jsem tě na TAG (více na mém blogu). :) Jestli do toho nechceš jít nebo jsi to už dělala, dělat to nemusíš. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama