Hvězdy nejsou moje hobby...

23. srpna 2014 v 15:19 | Kukka |  Témata týdne
Jak už nadpis tohoto článku napovídá, hvězdy a celkově vesmír mě nějak extra netáhnou. Je ale pravda, že když je nějaký meteorický roj, ráda ho sleduji a počítám, kolik těch "padajících hvězd" uvidím, abych můj počet mohla srovnávat s ostatními.
Toto téma týdne mě tedy moc nepotěšilo, protože po toulkách někde ve vesmíru rozhodně netoužím, dokonce bych řekla, že se toho i děsím. Nepřipadá Vám tak jako mě vesmír nekonečný, pustý a nepřívětivý? Představa, že se mohu někde toulat po hvězdách je pro mě něco jako temná noční můra.
Proto jsem tento článek nepojala jako nějaký sci-fi příběh o vesmírné lodi někde ve vzdálené galaxii a vymyslela způsob, jak se tomu vyhnout.
Někdo si může se zálibou ve volných chvílích představovat cestování vesmírem, já si ráda namísto toho představuji mé toulky po planetě Zemi.
Dnes tu sepíšu moje smyšlené cestování po kykládských ostrovech, krásném koutu Řecka (měla jsem tu čest navštívit a poznat jeden ostrov z tohoto soustroví a sice Santorini, který mě natolik uchvátil, že jsem si utvořila přání poznat i některé další kykládské ostrovy). Moje cesta by začala v našem hlavním, krásném městě Praze na Letišti Václava Havla, kde bych nastoupila na palubu letadla mířícího na největší ostrov Kyklád-Naxos. O Naxu se říká, že je nejůrodnějším a snad i nejzelenějším kykládským ostrovem. Po dobu mého celkem krátkého pobytu na tomto ostrově bych bydlela v hlavním městě ostrova-Chóře, s krásnou pláží. Ochutnala bych nějaké místní sýry, zvláštěpak ten, který se přidává do santorinského salátu a na ostrov Santorini se musí z Naxu dovážet. Dále bych prozkoumala krajinu ostrova, nejvyšší horu Zeus, pláže a úrodná údolí a vydala se zase na cestu-tentokrát bych se přemisťovala lodí. Mým dalším cílem by byl nedaleký ostrov Paros, kde bych se ale příliš nezdržela, prohlédla bych si jen hlavní město, navštívila pár pláží a tradičních vesnic a přesunula se na 1 kilometr vzdálený ostrůvek, Antiparos. Prohzkoumala bych nejznámější mořské jeskyně v Řecku a plynule, ještě týž den se plavila na zlatý hřeb mé cesty, a sice na ostrov Mykonos. Procestovala bych tento luxusní a pro Řeky velmi výnosný ostrov. Po poznání krás Mykonu bych vyrazila na ostrov Délos, ukrývající vzácné naleziště archelogických skvostů. Tento ostrov je považován za posvátný, protože podle legendy se tu narodil bůh Apollón a jeho sestra Artemis. Po oblídce těchto nádher z dob minulých bych se vrátila na Mykonos a letěla zpátky do rodné země. Toto všechno je ale jen snění. Nevím, jestli se to někdy promění ve skutečnost, ale ráda věřím, že ano!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adina Adina | Web | 23. srpna 2014 v 15:43 | Reagovat

souhlasím, že je to poměrně děsivá představa toulat se někde sama vesmírem :D

2 Vanimaré Vanimaré | Web | 23. srpna 2014 v 17:24 | Reagovat

Pěkný článek. Asi bych taky nesebrala odvahu a šla se toulat vesmírem. Zatím mi na objevování a toulání stačí naše Matička Země. :) Pěkný blog.

3 €lla €lla | Web | 30. dubna 2015 v 12:59 | Reagovat

Moc pěkný blog :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama